Hogyan legyen békés a karácsony?
Családként az első négy karácsonyunk rémálom volt. Gyűlöltem, végigbőgtem. Csak veszekedésből, pörgésből, dührohamokból állt. Elhatároztam, hogy nem fogunk karácsonyt ünnepelni soha többet. Sőt, semmilyen ünnepet. Soha nem szerettem vásárolni igazán, nekem nem...Miért aggasztó, ha a gyerek jól kompenzál?
Ez most talán szélsőségesen hangzik. De azért gondold át! Talán igazam van. Vannak gyermekek, akik szenzorosságuk vagy autizmusuk (ADHD, bármi nehézségük) ellenére is remekül veszik az akadályokat. Ügyesen figyelik, mit csinál a társuk az oviban, iskolában,...Nem járunk emberek közé, mert elszalad a gyerek
Régebben, évekkel ezelőtt voltak kétségeim, hogy a gyerekem valóban érzékelési rendellenességgel küzd vagy az autizmusa erősebb, esetleg én találom ki az egészet. Egy terapeuta, aki autistákkal foglalkozott azt mondta nekem akkor, hogy töltsem ki a szenzoros...
