Edukációs, szemléletformáló program a szenzoros feldolgozási zavarról
Közös Értékeink Program
CERV-FK02-2024-0765
Mi a project célja?
A szenzoros feldolgozási zavarban érintett gyerekek érdekeinek és jogainak érvényesülését igyekszünk előmozdítani projektünk segítségével.
Elsősorban a szenzoros feldolgozási zavarban érintett gyerekek szüleinek, valamint a szenzoros gyerekekkel dolgozó szakembereknek (pegagógusok, védőnők, gyerekorvosok) szánjuk a tevékenységeinket,
ugyanakkor közvetve a szenzoros gyerekek, valamint a nem érintett gyerekek és szüleik is hasznosulnak a projekt eredményeiből.
Mit csinálunk a projektben?
Tájékozatató füzet: Szülői jogok
Tájékoztató kiadványt állítunk össze a szülői jogokról, amelyet online formában juttatunk el az érintett szülőkhöz.
Tájékozatató füzet: Szenzorosság alapjai
Készítünk egy másik tájékoztató, edukáló kiadványt a szenzorosság alapjairól, amelyet nyomtatott szórólap formájában és online is terjesztünk szülők és szakemberek felé.
A kiadványok minél szélesebb körben való eljutattását Facebook-kampányokkal is segítjük.
Előadások
Szemléletformáló előadásokat tartunk pedagógusoknak bölcsikben, ovikban, iskolákban. Erre kidolgozunk egy előadásmdszertant, és önkéntes nagyköveteket készítünk fel az előadások megtartására. 300 pedagógust szeretnénk elérni az önkéntes nagykövetek által megtartott előadásokkal.
Szenzorosság a gyakorlatban
A Kék Erdő szülinapjához kapcsolódóan 2025. júliusában intenzív információs Facebook-kampányt szervezünk a szenzorosság SPD gyakorlati aspektusairól.
Milyen változásokat, hatásokat várunk a projekttől?

A projekt során aktív együttműködéseket alakítunk ki érintett szülőkkel, oktatási intézményekkel, egészségügyi szolgáltatókkal és szakembereikkel.

A projekt hatására nő az informáltság a szülők és a gyerekekkel foglalkozó szakemberek körében, az atipikus gyerekek megbélyegzése csökken, több érintett gyerek tud inkluzív nevelésben sikerrel részt venni.

A projektünk hosszú távon elősegíti a neurodiverzitás elfogadását, hozzájárul egy szolidárisabb társadalom kialakulásához.

A projekt az Európai Unió “Polgárok, egyenlőségek, jogok és értékek (CERV) programjának támogatásáal valósul meg.
Az Európai Bizottság támogatása nem jelenti a projektben magvalósított tevékenységek tartalmának jóváhagyását, amely kizárólag az azt megvalósítók álláspontját tükrözi, valamint a bizottság nem tehető felelőssé ezen információk bárminemű felhasználásáért.



