PROBLÉMÁS GYEREK – ATIPIKUS – NEUROTIPIKUS – MÁS – SNI – BTMN – MAGATARTÁSZAVAROS – HIPERAKTÍV – TEHETSÉGCSÍRA – AUTISTA – DISZ
Egy atipikus gyerekekkel teli tankört vezetek Debrecenben. Ez a Kék Erdő Tanulókör.
De vajon ez mit jelent?
Különleges bánásmódot igénylő gyerekekkel foglalkozunk. Hivatalosan ebbe a kategóriába tartoznak:
- az SNI gyerekek (Sajátos Nevelési Igényű gyermek)
- a BTMN (Beilleszkedési, Tanulási, Magatartási Nehézséggel küzdő gyermek)
- a kiemelten tehetséges tanulók
A Kék Erdő Tanulókör SNI kategóriából fogad ép intellektusú gyerekeket, akik
- szenzoros feldolgozási zavarral élnek,
- részképesség zavarral küzdenek (pl. DISZ),
- magasan funkcionáló autistákat,
- az idegrendszer egyéb zavarával élő gyereket: ADHD – figyelem és aktivitás zavara)
ÉS kiemelten tehetséges (akár atipikus) tanulókat.
A sajátos nevelési igény valójában minden gyerekre igaz kellene legyen, de jogilag ide azok a gyerekeket sorolják, akik valamilyen fogyatékkal vagy részképességzavarral élnek. Atipikusnak számít az a gyermek vagy felnőtt, aki nem tud a megszokott módokon kapcsolódni a környezetéhez, a tevékenységei, kedvtelései esetleg a gondolkodásmódja eltér a hagyományosan elfogadottól. Lehet, hogy extrém módon a kortársai előtt jár, lehet, hogy túl sokat kérdez. Esetleg kritikusan gondolkodik. Vagy nem a hagyományos, megszokott sorrendben szeretne tanulni. Mint az én hatévesem. Az ötödikes irodalom és nyelvtan meg a kémia érdekli. Az írás vagy az olvasás, esetleg a matek 100-as számkörben már nem izgi.
A tanulókör csoportdinamikája komoly szerepet játszik abban, hogy milyen típusú, személyiségű gyerekeket tudunk befogadni, de alapvetően mindenkinek igyekszünk esélyt adni. A tanulókörben a gyerekekkel szakképzett pedagógusok foglalkoznak, rajtuk kívül önkéntesek és szülői önkéntesek is segítenek. Egy héten kétszer minimum gyógypedagógiai foglalkozáson vesznek részt a gyerekek csoportosan és egyénileg is. Illetve hetente egyszer mászófalon is kapnak fejlesztést, illetve művészetterápiát is tartunk.
A Facebook csoportunkban olvashatsz a táborainkról és a délutáni foglalkozásainkról is. Csatlakozz hozzánk itt is!
Itt pedig a táborok beosztása található.
Mesés napot,
Mariann